ONLINE PV Conference & Expo
Fotowoltaika w Polsce - Perspektywy i wyzwania

 

 

Branża fotowoltaiczna w Polsce wiele lat czekała na swój czas. Wreszcie po wielu latach spełnił się sen wielu i branża zaczęła się rozwijać bardzo intensywnie. Jednak intensywny rozwój to również wyzwanie dla branży. W związku z pandemią nie ma wielu możliwości, aby się spotkać z przedstawicielami z branży i porozmawiać o perspektywach i wyzwaniach, przed jakimi ona stoi a przy okazji zaczerpnąć informacji o nowościach branżowych. Rozwiązaniem idealnym jest projekt ONLINE PV CONFERENCE & EXPO, który jest „efektem swoistej burzy mózgów”, jak o nim mówią organizatorki Malgorzata Bartkowski i Anna Zaremba. Celem projektu jest przybliżenie przede wszystkim instalatorom i inwestorom innowacji branżowych a także regulacji prawnych.

ONLINE PV CONFERENCE & EXPO to międzynarodowe wydarzenie online, konferencja wraz z częścią wystawienniczą, kierowane do uczestników działających w branży fotowoltaicznej. Wydarzenie będzie realizowane na profesjonalnej, interaktywnej platformie zawierającej wydzielone segmenty takie jak: Recepcja, Scena Główna, Sesje, Część wystawiennicza Expo oraz Platforma Networkingowa. Uczestnicy podczas dwóch dni będą mogli swobodnie poruszać się po wszystkich segmentach i odwiedzać poszczególne pokoje webinarowe. Prelegenci i wystawcy będą mogli prezentować w formie transmisji na żywo lub poprzez emitowanie materiału nagranego wcześniej. Dodatkowo platforma umożliwia nawiązywanie relacji, pozwala na rozmaite interakcje i rozmowy poprzez czat/video pomiędzy uczestnikami.  Naszym celem jest stworzenie możliwości nawiązania nowych, umacnianie i rozwijanie relacji biznesowych w branży fotowoltaicznej. Wierzymy, że uczestnictwo w tym wydarzeniu online przyniesie uczestnikom takie same korzyści jak w wydarzeniu w formie tradycyjnej. Dodatkowo dzięki formie online, uczestnicy mogą ograniczyć koszty, które normalnie ponoszą w związku z uczestnictwem w tego typu wydarzeniach organizowanych stacjonarnie tj. koszty pobytu i dojazdu. Skupiamy się wyłącznie na tym co ważne czyli nawiązywaniu relacji i merytorycznej treści.

Z racji tego, ze wiele imprez branżowych o charakterze tradycyjnym nie może się odbyć, projekt ten łączy w sobie elementy konferencji, webinarium i targów. Firmy, przedstawiciele stowarzyszeń branżowych i ministerstw przedstawią nowości branżowe. W części webinarium każdy Wystawca czy też Sponsor otrzyma do własnej dyspozycji pokój webinarowy i będzie mógł uczestnikom i potencjalnym klientom bliżej przedstawić swoją ofertę a także odpowiedzieć na ich pytania, co sprawi, że będzie on miał możliwość bezpośredniego kontaktu ze słuchaczami. Strefa EXPO pozwoli firmom zaprezentować swoje produkty i przedstawić potencjalnym klientom ich zalety. Organizatorzy zapraszają do współpracy media i stowarzyszenia branżowe oraz firmy zainteresowane prezentacja swoich produktów, usług i nowości. Spotkajmy się tym razem online i wspólnie budujmy relacje, które będą procentować w przyszłości – tak do udziału w tym wydarzeniu zachęcają Organizatorzy.