Nasi Prelegenci

  ONLINE PV Conference & Expo
Fotowoltaika w Polsce - Perspektywy i wyzwania

Dr Stanisław Pietruszko

Dr Stanisław M. Pietruszko jest twórcą Centrum Fotowoltaiki Politechniki Warszawskiej. Założyciel i Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki oraz członek Komitetu Sterującego Europejskiej Technologicznej Platformy Fotowoltaicznej. Jego 40-letnia kariera naukowa dotyczyła badań ogniw, modułów i systemów fotowoltaicznych. Jest autorem ponad 160 publikacji naukowych oraz posiada szerokie doświadczenia w zakresie wymiany informacji, zarządzania oraz polityki. Kierownik wielu projektów krajowych, Komisji Europejskiej i US DOE. Członek Komitetów Programowych wielu konferencji fotowoltaicznych.  Ekspert Komisji Europejskiej i Sejmu.

Grzegorz Skarżyński

Na rynku zielonej energii w Polsce od blisko 20 lat. Współzałożyciel i wiceprezes Polish Energy Partners, jednego z pierwszych niezależnych producentów energii w Polsce, aż do debiutu giełdowego. Przez blisko 10 lat dyrektor inwestycyjny hiszpańskiego funduszu Taiga Mistral, odpowiedzialny m.in. za development, budowę, sfinansowanie oraz zarządzanie portfelem farm wiatrowych o łącznej mocy 90 MW. Partner w Tundra Advisory, spółce zarządzającej m.in. aktywami wiatrowymi Taiga Mistral w Polsce. Od trzech lat współpracuje ze szwajcarską firmą Pexapark aktywną na rynku energii z OZE. Niezależny ekspert w obszarze energetyki odnawialnej. Absolwent SGH.

Przemysław Kałek

Radca prawny, od 20 lat specjalizujący się w zakresie prawa energetycznego, prawa ochrony konkurencji oraz prawa cywilnego. Doradza w sprawach regulacyjnych, transakcyjnych i antymonopolowych na rzecz przedsiębiorstw działających w sektorze elektroenergetycznym i gazowym, w tym operatorów systemów elektroenergetycznych oraz wytwórców energii elektrycznej. Świadczy kompleksowe usługi przy nabywaniu budowie i eksploatacji farm wiatrowych i fotowoltaicznych, reorganizacji przedsiębiorstw energetycznych, a także przy negocjowaniu umów o przyłączenie i dostawy energii elektrycznej, gazu oraz paliw. Rekomendowany przez międzynarodowe rankingi prawnicze Chambers Partners oraz THE LEGAL 500 jako jeden czołowych ekspertów prawnych w obszarze energetyki w Polsce.

Barbara Adamska

Barbara Adamska jest ekspertem w dziedzinie energetyki rozproszonej oraz magazynowania energii. Autorka licznych publikacji w prasie fachowej. Inicjatorka i od 2016 roku Przewodnicząca Kongresu Magazynowania Energii w Polsce, ekspert Parlamentarnego Zespołu Energii i Klimatu, członek Rady Programowej SKER. Założycielka i CEO firmy ADM Poland, od 2013 roku świadczącej usługi doradcze z zakresu energetyki rozproszonej. Doradca w zakresie budowy niezależnych systemów elektroenergetycznych. Autorka strategii działania oraz rozwoju dla 4 certyfikowanych klastrów energii.

Tomasz Nowak

Tomasz Nowak od wielu lat obecny na polskim rynku OZE. Doświadczenie na rynku pomp ciepła i instalacji fotowoltaicznych. Jego działalności przyświeca idea profesjonalnej i rzetelnej obsługi Klienta. Dostarczając od 2004 roku nowoczesne i przyjazne środowisku technologie, razem z Partnerami i Klientami wspiera kreowanie lepszej przyszłości dla następnych pokoleń. Dzięki swojemu doświadczeniu jest w stanie trafnie określić potrzeby Klientów i zaoferować im najbardziej optymalne rozwiązania.

 

Witold Doroczynski

Od 2017 na stanowisku Key Account Manager, WATTKRAFT GmbH & Co. KG. oddział Sonthofen. Głównym obszarem działalności jest Polska jako kraj pochodzenia oraz Niemcy, regionalnie do miejsca zamieszkania Lauingen Donau, gdzie znajduje się Biuro. W latach 2018 - 2019 aktywny udział w Inter Solar Monachium najwiekszych targach europejskich w branży PV.

 

Marcin Dolata

Pomysłodawca i założyciel firmy EasySolar, tworzącej najbardziej innowacyjne oprogramowanie do projektowania i sprzedaży instalacji fotowoltaicznych. Założył firmę EasySolar w roku 2013 i od tego czasu rozwija i zarządza przedsiębiorstwem na stanowisku CEO. Specjalizacje obszarowe: Odnawialne Źródła Energii, Fotowoltaika, Oprogramowanie, Sprzedaż i Marketing, Zarządzanie firmą.

 

Katarzyna Sidzina

Katarzyna Sidzina, Specjalista ds. Narzędzi do fotowoltaiki, Kierownik ds. E-commerce w Wire Solutions – sklep Fastons.pl. Jej codziennością jest doradztwo w zakresie doboru narzędzi oraz rozwój sklepu online FASTONS.PL, co realizuje z pasją.  Aktywnie działa w obszarze marketingu, sprzedaży, PR, social mediów oraz budowania wizerunku marki. Promuje wiedzę na temat profesjonalnych narzędzi na rynku instalacyjnym PV poprzez blog Dziewczyna z Narzędziami. Jej niewątpliwym sukcesem jest rozwój świadomości Instalatorów, że posiadanie profesjonalnych narzędzi RENNSTEIG w sektorze fotowoltaiki przyczynia się do bezpieczeństwa instalacji. Społeczność Fastons rośnie z dnia na dzień, wraz z uznaniem dla profesjonalnej obsługi i najwyższej klasy narzędzi.

Jakub Wiśniewski

Technolog, projektant i instalator systemów fotowoltaicznych. Autor i koordynator projektów unijnych w dziedzinie PV. Założyciel największej polskiej grupy społecznościowej "Fotowoltaika" na platformie Facebook.com. Aktywność na polskim rynku fotowoltaicznym od 2008.

Właściciel firmy Solwis.pl świadczącej usługi dla instalatorów.

Piotr Ostrowski

Ekspert funduszy Unii Europejskiej. Wieloletni praktyk – od 2003 r. w finansowaniu inwestycji ze środków UE, wyspecjalizowany w procedurach udzielania dofinansowania unijnego, perspektywicznych strategii rozwoju przedsiębiorstw, aspektów wymagań ochrony środowiska, a ponadto modelowania i wdrożenia nowych produktów na rynek. Autor oraz współautor ponad 1090 skutecznych dokumentacji aplikujących o dofinansowanie z funduszy przedakcesyjnych oraz strukturalnych w ramach Programów Operacyjnych UE. Prezes zarządu ogólnopolskiej firmy doradczo-konsultingowej Europrojekty Consulting sp. z o.o. członek Polskiej Izby Firm Szkoleniowych i Polish Society for Training and Development (ponad 9000 godz. zrealizowanych szkoleń), akredytowany trener Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, organizator szkoleń dla Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Energii, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Północnej Izby Gospodarczej, itp.

Janusz Teneta

Absolwent (1995), a następnie wykładowca na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Z wykształcenia elektronik i automatyk. Od samego początku zajmujący się fotowoltaiką w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji systemów PV. Członek zarządu Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki. Od 6 lat trener a akredytowanych przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT) szkoleniach dla instalatorów PV.